fb     
Tytuł: Człowiek dwóch szefów
Tytuł oryginalny: One Man Two Guvnors
 
Kategoria: PG13 / 13+
Gatunek: Komedia, Dramat
Produkcja: USA - National Theatre
Wersja polska: napisy
Czas trwania: 220 min.   /   3:40
                               
 
Reżyseria: Nicholas Hytner
Scenariusz: Richard Bean
Muzyka: Grant Olding
 
Występują: James Corden (Francis Henshall), Oliver Chris (Stanley Stubbers), Jemima Rooper (Roscoe/Rachel Crabbe), Suzie Toase (Dolly)
   Wyrzucony ze swojej własnej skiflowej kapeli Francis Henshall zostaje gorylem drobnego gangstera Roscoea Crabbea, który wcześniej grasował na londyńskim East Endzie. Teraz jednak Roscoe zjawia się w nadmorskim Brighton, ponieważ zamierza odebrać sześć tysięcy funtów od ojczulka swojego narzeczonego. Roscoe skrywa bowiem wielką tajemnicę. W rzeczywistości jest własną siostrą Z sobie tylko znanych faktycznych powodów Rachel bo tak ma na imię przebrana dziewczyna postanowiła udawać swojego brata, który został zabity przez jej chłopaka Stanleya Stubbersa, który z kolei, dziwnym trafem, także przebywa w Brighton. Znalazłszy schronienie w Ramionach Krykiecisty, miejscowym zespole muzycznym, wiecznie głodny Francis zauważa dla siebie szansę na zdobycie środków na dodatkowe wyżywienie. Przyjmuje jeszcze jedną pracę, u Stanleya, który ukrywa się przed policją i czeka, aż wszystko przycichnie, by móc spokojnie powrócić do swojej dziewczyny Rachel. By uniknąć zdemaskowania, Francis musi trzymać swoich dwóch szefów z dala od siebie, gdyby bowiem się spotkali, marny byłby jego los Pożądanie, kasa i wyżerka na to kładzie nacisk Richard Bean w swojej adaptacji jednej z najsłynniejszych commedia dellarte. Akcję sztuki przeniósł z XVIII do XX wieku, z Wenecji do Londynu i Brighton, uwspółcześnił język, dodał aktualne piosenki a wszystko w duchu włoskiej komedii zawodowej, która interpretatorom zawsze pozwalała na dużą dowolność. ### Nicholas Hytner (Reżyseria), Mark Henderson (Światło), Grant Olding (Muzyka), Paul Arditti (Dźwięk)
ugniec@smtvsat.pl hirama@semtel.pl siagom@ttukst.pl jafeta@zmaza.com dmosin@trzcianka.eu nohant@trzcianka.org ulegac@trzcianka.eu.org maznic@trzcianka.one.pl gestae@bloodman.one.pl bubach@amiscena.org kadafi@kraku.pl lkacie@npp.com.pl